Založením Kongregácie sestier premonštrátok na Svätom Kopečku v roku 1902 sa obnovil na území Česko-slovenska premonštrátsky spôsob života sestier, ktorý zanikol rušením kontemplatívnych spoločenstiev v dobe vlády Jozefa II. Zakladateľom Kongregácie je strahovský premonštrát Vojtech Frejka.
Prvé sestry boli formované v kontemplatívnom kláštore sestier premonštrátok v Krakove.
Po svojom príchode na Svätý Kopeček začali pod vedením matky Michaely Andrusikiewiczovej, sestry z krakovského kláštora, viesť rehoľný život. Nakoľko v tej dobe nebolo možné založiť kontemplatívnu klauzúrnu komunitu, vzniká Kongregácia, ktorá preberá vonkajšiu činnosť, ale ponecháva si a zdôrazňuje kontemplatívne prvky. Snaží sa, aby jej činnosť zodpovedala štýlu premonštrátskeho rádu a aby bola vykonávaná v spolupráci s komunitami bratov.
Sestry zakladali vlastné diela – materské škôlky, detské domovy, domovy mládeže a domov dôchodcov bl. Bronislavy v Humpolci. Neskôr bol zriadený vlastný exercičný dom na Svätom Kopečku, ktorý sa stal duchovným centrom. Menšie komunity sestier pôsobili tiež na biskupstvách a v kňazských seminároch. Postupne preberali aj ďalšie úlohy vo výchove mládeže a v sociálnej službe. Pri všetkej tejto práci kládli dôraz na život modlitby a život v spoločenstve. Nová Kongregácia sa rýchlo rozrastala a mnohé povolania prichádzali aj zo Slovenska.
V roku 1970 Kongregácia obdržala pápežské schválenie. Od roku 2007 sestry pôsobia aj na misii v Rusku, vo Volgograde. V roku 2011 bola zriadená generálna delegatúra vo Wilmingtone, USA - Kalifornia.
Kongregácia má v súčasnosti 98 sestier.